Dopalacze i dzieci

O wszystkim i o niczym :)
Awatar użytkownika
jeżyk
Posty: 9
Rejestracja: 07 lut 2019, 12:08

Dopalacze i dzieci

Post autor: jeżyk »

Jak patrzę na niektróe reportaże w mediach dotyczące dopalaczy, to ze smutkiem stwierdzam, że ludzie nie uczą się na cudzych błędach. Co rusz słyszy sie o nowym przypadku zatrucia. Może ta machina jest zbyt silna, a może władze są zbyt opieszałe. Jednak zastanawiam się, jak uchronić przed tym moje dziecko. Ma 15 lat i jest bardzo podatne na głupie pomysły rówieśników. Może warto zorganizować jakąś lekcję w terenie z terapeutą?
Awatar użytkownika
Agat
Posty: 5
Rejestracja: 06 lut 2019, 20:39

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: Agat »

Rewelacyjny pomysł. Może pogadanka z osoba, która ma styczność z tym problemem na co dzień, otworzy dzieciakom oczy na ten problem. Wiesz... zazwyczaj wszystko odbywa się na granicy brawury, a potem załamuje się ręce z bezsilności. Nie znam żadnych ośrodków, w których prowadzona jest tego typu terapia, ale wiem, że w sieci funkcjonuje Ranking ośrodków terapii. Dzięki niemu wyszukasz miejsca w swoim rejonie, gdzie być może uzyskasz odpowiedź na swoje pytanie.
Awatar użytkownika
rozka3
Posty: 216
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:43

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: rozka3 »

Dopalacze nie tylko są szkodliwe, ale również nielegalne. Warto więc zastanowić się nad alternatywą. Tutaj https://kavasklep.com/kava_kava można sobie poczytać jak działa kava kava . Odpręża, usuwa stres, ale nie uzależnia. Pozytywnie wpływa na umysł i ciało. Zapobiega też depresji.
Awatar użytkownika
megi182
Posty: 5
Rejestracja: 04 maja 2019, 10:37

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: megi182 »

Jest to bardzo wrażliwy temat tak myślę. Trzeba z tym walczyć jednak.
Problem z moim życiem polegał na tym, że było pomysłem kogoś innego.
Awatar użytkownika
joanna
Posty: 85
Rejestracja: 03 sty 2019, 13:45

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: joanna »

Jeżeli chodzi o psychologa dla dzieci i młodzieży to ja odsyłam do strony http://centrum-futurum.pl/ . Jest to poradnia psychologiczno pedagogiczna, która znajduje się w Łodzi. Specjaliści, którzy tam przyjmują, na pewno pomogą Waszym dzieciom przeżyć trudne chwile.
Awatar użytkownika
pieknyolek
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2019, 14:01

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: pieknyolek »

Zapraszam na stronę https://klinikazawodny.pl/medycyna-este ... zanie-ust/
Awatar użytkownika
storczyk
Posty: 88
Rejestracja: 28 maja 2019, 10:25

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: storczyk »

W sumie to dzieciaki teraz od byle czego się uzależniają, kiedyś nie było to tak powszednie. I dziś z dopalaczami w ramię w ramię idzie alkohol . Mojej znajomej córka ma problem właśnie z tym i chyba młoda pojedzie do ośrodka Wiosenna na detoks. Bo bez wódki to ona ani jednego dnia nie może przeżyć.
Awatar użytkownika
ciastek
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2019, 9:33

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: ciastek »

Niestety już dzieciaki coraz częściej sięgają po alkohol i inne dopalacze. Dlatego też ważne jest aby uświadamiać je jakie złe korzyści mogą wyniknąć z takich używek. W naszym sąsiedztwie jest rodzina patologiczna, ojciec pije a syn ich coraz częściej zaczyna także sięgać po alkohol. Zastanawiam się jak można im pomóc, by całkowicie ni zeszli na dno. Wtedy wpadłam na pomysł by zaprowadzić ich do specjalisty do ośrodka terapii uzależnień Nefo i tam niech im pomogą. Na szczęście udało się
Awatar użytkownika
manilkaa
Posty: 5
Rejestracja: 10 paź 2019, 16:21

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: manilkaa »

Znam kogoś kto z tego korzystał. Zapytam o opinię i dam znać.
- Ian? Ian, gdzie jestem. (...) - Kim ja jestem?
- Jesteś sobą - odparł Ian. - I jesteś tam, gdzie twoje miejsce".
Awatar użytkownika
Agnes
Posty: 206
Rejestracja: 11 kwie 2019, 14:12

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: Agnes »

Odpowiedni pomoc psychologa na pewno poskutkuje. Jesli chodzi o okolice Warszawy to Medox . To dobra klinika http://medox.org.pl/ skupiajaca doswiadczonych psychologow ,ktorzy potrafia przeprowadzac skuteczne metody leczenia uzaleznien.
Awatar użytkownika
storczyk
Posty: 88
Rejestracja: 28 maja 2019, 10:25

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: storczyk »

Dopalacze mogą zabić, moja siostra o mały włos się przez nie nie "przekręciła" , wiecie, co mam na myśli. Osoba, która je wymyśliła i te , które je dalej produkują czy sprzedają powinny być skazane na śmierć. Takie jest moje zdanie, bo jednak to świństwo nie robi niczego dobrego, a wszystko co złe. I potem, że potrzebny jest Ranking Ośrodków Terapii i odwyki.
Awatar użytkownika
Marko33
Posty: 105
Rejestracja: 24 paź 2019, 18:58

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: Marko33 »

Jeśli czujecie, że taka kontrola może być potrzebna, to powinniście zajrzeć do https://alko-maty.pl/18-alcotesty-jednorazowe W ten sposób znajdziecie jednorazowe alkotesty, które mogą być dobrym wyjściem w Waszym przypadku. Miejcie to na uwadze.
Awatar użytkownika
Sylwia88
Posty: 704
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:07

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: Sylwia88 »

Zaczyna się niewinnie, a później kończy się z uzależnieniem. Sama byłam świadkiem takiego procesu u bliskiej mi osoby. Niestety bardzo ciężko z tym skończyć jeśli nie zabierze się do tego w porę u nas sporo pomogła ta stronka https://uzaleznienia-terapia.pl/blog/sy ... -alkoholu/
Awatar użytkownika
sayhey
Posty: 149
Rejestracja: 10 cze 2019, 5:16

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: sayhey »

Czytałam gdzieś, że dopalacze to przecież tylko słabe narkotyki, nie zaszkodzą... Aż boję się pomyśleć, że tak mogą uważać te młode osoby które je biorą. A to szalenie niebezpieczne, przedawkowanie takich substancji może się skończyć tragicznie. Na https://nazdrowo.pl/porady/a1581-dopala ... aleznienia czytałam jak można wyjść z tego uzależnienia, zobaczcie koniecznie.
Awatar użytkownika
klaudiunia90
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2020, 12:14

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: klaudiunia90 »

co to sie dzieje, coraz częściej te dzieci sięgają po dopalacze, wina rodziców! ostatnio czytałam artykuł https://osrodek-uzaleznien.pl/program-t ... mlodziezy/ to aż się przeraziłam
Awatar użytkownika
Miś
Posty: 8
Rejestracja: 16 cze 2020, 8:24

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: Miś »

Niestety narkotyki i doplacze to coraz większy problem u młodych ludzi, bardzo szybko się uzależniają i popadają w problemy. Jeżeli zauważycie taki problem u swoich dzieci to trzeba niezwłocznie zacząć działać. Pierwszą pomocą powinien być psycholog dziecięcy Kraków a dopiero potem można myśleć o jakiejś terapi czy odwyku,
Awatar użytkownika
Lilka
Posty: 68
Rejestracja: 04 lut 2020, 19:02

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: Lilka »

Koleżanka ma syna, który jest uzależniony od dopalaczy i naprawdę się prawie załamała. Postanowiłam, że pomogę jej w szukaniu odpowiedniego miejsca, gdzie mógłby się leczyć. Pomyślałam, że skontaktuję się w jej sprawie z ośrodkiem terapii uzależnień Forest. Mają tam życzliwych psychoterapeutów z prawdziwego zdarzenia i z pełnym zaangażowaniem pomagają osobom w nałogu.
śmierć23

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: śmierć23 »

W ostatniej drodze polecam na wybór sposobu pochówku kremacje. Najlepszą firmą która wdrożyła unikalny system nadzorowania kremowania i wszystkie procedury ściśle przestrzegają. krematorium ruda śląskaz należytym szacunkiem dbają o ciała zmarłych i delikatnie i z wyczuciem zajmują się całym obrządkiem. Polecam
Tośka21

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: Tośka21 »

To bardzo poważne rzeczy. Jeśli zauważycie, że Wasze dzieci interesują się takimi substancjami, to musicie jak najszybciej reagować! Chodzi w końcu o to, by nie zakończyło się to tragedią. Klinika PsychoMedic.pl w Katowicach oferuje wsparcie w tym temacie, dlatego też umówcie się do nich pod 32 555 04 04 na wizytę i pomóżcie w ten sposób swoim dzieciom.
Wójcik Daria

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: Wójcik Daria »

Dopalacze to straszny syf trzeba reagować jak najszybciej. Mój syn też był uzależniony, zaczęliśmy od wizyt u psychologa i na szczęście były na tyle skuteczne, że na tym się zakończyło. Jestem przeszczęśliwa, że trafiłam na dobrego psychologa, który pomógł mojemu Bartkowi. Spotkania z psychologiem miał przez internet, tutaj namiary na kontakt do centrum https://wetalk.pl, polecam bardzo na pewno pomogą.
Róża

Re: Dopalacze i dzieci

Post autor: Róża »

Tak, dobra terapia może być tutaj wręcz niezbędna. Właśnie dlatego warto byłoby zainteresować się chociażby tym, jak bardzo mogą Wam pomóc takie wizyty jak https://psychomedic.pl/psychiatra-krakow/ Pamiętajcie, że odpowiednie wsparcie psychiatryczne to w dzisiejszych czasach bardzo cenna rzecz.
ODPOWIEDZ