Rekrutacja zdalna- za czy przeciw?

O wszystkim i o niczym :)
Awatar użytkownika
gimmex
Posty: 1
Rejestracja: 19 sie 2020, 14:48

Rekrutacja zdalna- za czy przeciw?

Post autor: gimmex »

Hej ;) Jako że to miejsce na gadki na dowolny temat to zacznę temat o rekrutacji. W ciągu pandemii miałam 3 rozmowy o pracę przez neta i na początku podeszłam do tego na luzie, pomyślałam, że tak będzie łatwiej niż w cztery oczy, a w moim przypadku okazało się inaczej. Płaczące dzieci sąsiadów, problemy z internetem, ciągła myśl, że zaraz się rozłączę, albo czy na pewno dobrze mnie słychać i widać... dużo więcej stresu i dodatkowo mam takie wrażenie, że potencjalny pracodawca przez komputer nie wyczuje mnie jako osoby, że niektóre aspekty da się tylko zauważyć w kontakcie face to face. Jakie są wasze doświadczenia w tym temacie? W internecie piszą o coraz to nowszych metodach wykorzystywanych przy rekrutacji zdalnej https://perso.in/blog/rekrutacja-zdalna ... standardu/ i tak się zastanawiam czy to nie będzie nasz standard w przyszłości, nawet gdy pandemia przeminie
Awatar użytkownika
Migotka
Posty: 477
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:36

Re: Rekrutacja zdalna- za czy przeciw?

Post autor: Migotka »

Mi się wydaje, że jak na razie rzadko który pracodawca przeprowadza taką zdalną rekrutację. Dlatego też szukając pracy, warto przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej. Na stronie internetowej https://kargroup_rozmowa_kwalifikacyjna.gr8.com/ znajdziecie specjalne szkolenie, które pozwoli Wam na perfekcyjne przygotowanie się do takiej konwersacji ;) Polecam ;)
hanś4333

Re: Rekrutacja zdalna- za czy przeciw?

Post autor: hanś4333 »

Ja też ostatnio wzięłam pod uwagę taką opcję, jak rekrutacja na sprzedawcę i powiem Wam, że trochę załuję, że nie zrobiłam tego wcześniej. Rekrutacja pracowników przez zewnętrzną firmę, to szereg zalet. Przede wszystkim oszczędność czasu, ale równie ważna kwestia - mamy pewność, że dany pracownik sprawdzi się na powierzonym mu stanowisku. Jak macie taką możliwość, to jak najbardziej weźcie ją pod uwagę. Lepiej wybierać sprawdzone rozwiązania, które jeszcze dodatkowo pozwolą na zaoszczędzenie czasu i na najlepsze rozwiązania.
Awatar użytkownika
Greta
Posty: 54
Rejestracja: 09 kwie 2019, 11:32

Re: Rekrutacja zdalna- za czy przeciw?

Post autor: Greta »

Czasami jest to rozwiązanie. Ale coraz więcej firm decyduje się na skorzystanie z usług agencji, która zajmie się wyszukaniem i selekcją pracowników. Jest to spore ułatwienie, zwłaszcza jeśli zależy nam np. na pracownikach z Ukrainy. Tu http://www.dekrapraca.pl/dla-pracodawco ... -z-ukrainy jest jedna z takich agencji, dzięki której rekrutacja pracowników z Ukrainy jest wygodna.
poliś

Re: Rekrutacja zdalna- za czy przeciw?

Post autor: poliś »

Myślę, że proces rekrutacyjny warto powierzyć specjalistycznej firmie, która posiad nie tylko odpowiednie doświadczenie, ale również dysponuje profesjonalnymi narzędziami. Właśnie dlatego warto sobie zerknąć tutaj https://hrk.pl . Jest tam bowiem wiele ciekawych informacji na temat oferty tej firmy. Warto się z nimi zapoznać.
Róża

Re: Rekrutacja zdalna- za czy przeciw?

Post autor: Róża »

To już bardzo indywidualna kwestia. Ja na pewno mogę Wam podpowiedzieć, byście w pierwszej kolejności zajrzeli do https://www.elevatosoftware.com/ i zastanowili się, co faktycznie mogłoby odpowiednio zadziałać w Waszym przypadku. Takie systemy rekrutacyjne mogą być dla Was dużym ułatwieniem, sami się o tym przekonajcie.
ODPOWIEDZ