usg kostki

O wszystkim i o niczym :)
Awatar użytkownika
rajmund
Posty: 14
Rejestracja: 29 cze 2019, 23:14

usg kostki

Post autor: rajmund »

Moja przyjaciółka skręciła kostkę. Musieliśmy na szybko jej załatwić usg kostki w Gdańsku. Trzeba było prywatnie, bo niestety, ale na nfz terminy tak odległe, że jakby tam było pęknięcie to kość zdążyłaby się już 5 razy zrosnąć. Podobno w Ortopedice mają dużo sprzętu i krótkie terminy. Ktoś z Was jest w stanie to potwierdzić?
Awatar użytkownika
diorka
Posty: 295
Rejestracja: 02 lip 2019, 9:16

Re: usg kostki

Post autor: diorka »

Ja miałam nie raz USG, nawet dzieci je mają, więc nie lękaj się, jedyne co będzie nieprzyjemne w tym badaniu to uczucie chłodu, od maści, którą posmarują Ci daną część ciała w tym przypadku kostkę, by wszystko lepiej było widoczne na ekranie komputera, a tak to nic nieprzyjemnego ani bolącego w tym nie ma. Najlepsze badania wykonują w klince https://multimed.pl/ ze względu na nowoczesny sprzęt.
Mrówcia

Re: usg kostki

Post autor: Mrówcia »

Niestety odlegle terminy badań to bolączka od paru dobrych lat. Ale nie w Luxmedzie, tutaj z dnia na dzień na ogół udaje się zapisać na diagnostykę. USG wykonują chyba we wszystkich placówkach diagnostycznych w Trójmieście ale może warto byłoby też zastanowić się nad rezonansem- badaniem dokładniejszym ? Na stronie https://www.luxmed-diagnostyka.pl/dla-p ... agnetyczny sprawdziłam, że również jest robione w Lux Med, jeśli chodzi o Gdańsk to przy ul. Wileńskiej.
błysk

Re: usg kostki

Post autor: błysk »

Nie jestem pewna, ale wydaje mi sie, że badania możecie zrobić w Provivo. Na pewno zrobicie tam usg 4d Lublin ginekologiczne i ciążowe, to informacja dla Pań, które mają problem z takimi właśnie sprawami. Ja sama się zastanawiam nad podróżą do nich, bo miewam zapalenia . Jednak poczekam, co mi dokładniej lekarz zaleci.
tłuczek

Re: usg kostki

Post autor: tłuczek »

Jeśli odczuwasz jakiekolwiek problemy w obrębie stopy lub stawu skokowego to zdecydowanie powinieneś pomyśleć o wykonaniu USG stopy - w Wawie zrobisz w Damianie np. To badanie nieinwazyjne i zupełnie bezbolesne, pozwala ocenić stan przeszło 100 mięśni, ścięgien i więzadeł znajdujących w stopie.
aśka

Re: usg kostki

Post autor: aśka »

diorka pisze: ↑30 mar 2020, 17:59 Ja miałam nie raz USG, nawet dzieci je mają, więc nie lękaj się, jedyne co będzie nieprzyjemne w tym badaniu to uczucie chłodu, od maści, którą posmarują Ci daną część ciała w tym przypadku kostkę, by wszystko lepiej było widoczne na ekranie komputera, a tak to nic nieprzyjemnego ani bolącego w tym nie ma. Najlepsze badania wykonują w klince https://multimed.pl/ ze względu na nowoczesny sprzęt.
O, fajnie że polecasz Multimed! Sama pamiętam, jak robiłam tam usg kostki. Lekarz diagnosta bardzo dużo czasu mi poświęcił na badanie – był dokładny, wnikliwy i bardzo skupiony. Wielki plus za to.
żaba

Re: usg kostki

Post autor: żaba »

Diorka podrzuciła dobrą klinikę w Warszawie. W MultiMed spokojnie wykonasz usg kostki. Ja tu chodziłam na wiele badań i zawsze podobało mi się podejście do pacjenta. Życzliwe ale bardzo profesjonalne. Poświęcają Ci tyle czasu, ile potrzeba. Bez pośpiechu i patrzenia na zegarek.
Awatar użytkownika
sayhey
Posty: 147
Rejestracja: 10 cze 2019, 5:16

Re: usg kostki

Post autor: sayhey »

Wśród placówek https://zdrowie.pzu.pl/ znaleźć można również te zajmujące się diagnostyką obrazową dlatego w przypadku takich urazów można poszukać danych kontaktowych i zapisać się na potrzebne badanie. Najpierw chorego zawsze musi zobaczyć lekarz, on oceni jakie dokładne badania będą potrzebne i na ich podstawie postawi diagnozę i zaplanuje leczenie.
ODPOWIEDZ