Austria - podatki

Różności. Wątek nie tylko o perfumach.
Moniś

Austria - podatki

Post autor: Moniś »

Praca za granicą i późniejsze rozliczenie podatku - ktoś sobie z tym poradził sam? Jak wygląda zwrot podatku z Austrii? Jakie dokumenty są potrzebne i czy można załatwić wszystko przez internet?
Łukasz

Re: Austria - podatki

Post autor: Łukasz »

Niemiecki system podatkowy od początku wydawał mi się dość trudny i obawiałem się momentu, w którym będę musiał wypełnić zeznanie podatkowe. Znajomy podesłał mi świetny artykuł https://www.tax-pol.pl/jak-wyglada-odzy ... -studenta/, który mogę polecić każdemu. To dzięki niemu zrozumiałem, jakie podatki muszę zapłacić i które dokumenty wypełnić. Wszystko jest opisane jasno i szczegółowo.
środa

Re: Austria - podatki

Post autor: środa »

Ja, es ist nicht einfach, das deutsche Steuersystem zu verstehen. Es ist aber sehr einfach, die Instagram Follower kaufen. Es bolohnt sich sehr und man kann sehr schnell neue Follower auf Instagram bekommen. Ich glaube, dass es eine sehr gute Idee ist.

rodzaj szlabanu
Awatar użytkownika
sayhey
Posty: 149
Rejestracja: 10 cze 2019, 5:16

Re: Austria - podatki

Post autor: sayhey »

Nie znam nikogo kto pracowałby w Austrii dlatego mi ciężko powiedzieć jak wygląda tam kwestia podatków. Wiem natomiast, że z pracy w Niemczech znajoma bez problemu się rozlicza z Urzędem Skarbowym. Wyjeżdża teraz już któryś raz na kilka miesięcy do pracy jako opiekunka osób starszych, współpracuje z agencją https://eopiekunka.pl/oferty-pracy/ . Namiar otrzymała z polecenia też, wiele takich agencji działa dlatego warto szukać takiej która będzie zajmowała się pracownikami kompleksowo, zaoferuje najlepsze warunki płacowe.

multicode dla dzieci
Barłog

Re: Austria - podatki

Post autor: Barłog »

Tak naprawdę podatki są wszędzie i ja jestem przekonany, że dobrą praktyką jest posiadanie odpowiedniej wiedzy na ich temat. Muszę przyznać, że dokładnie również na stronie https://taxology.co/pl/jak-opodatkowac- ... enta-w-uk/ opisano to jak opodatkować VAT gdy sprzedajemy towar do UK.
ODPOWIEDZ