Emerytura

Różności. Wątek nie tylko o perfumach.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 86
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:37

Emerytura

Post autor: paniola »

Mysle, ze każdy z nas marzy o spokojnej emeryturze, dlatego fundusze emerytalne https://viennalife.pl/ to cos, oczym powinni juz mysleć młodzi ludzie. Szczerze mówiąc mam dopiero 30lat, ale juz mysle o mojej przyszłosci i poźniej starości. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Awatar użytkownika
karyka
Posty: 101
Rejestracja: 21 maja 2019, 9:21

Re: Emerytura

Post autor: karyka »

Wydaje mi się, że takie domy dziennego pobytu kojarzą się ludziom naprawdę dobre. Jeżeli szukacie dobrego ośrodka to sprawdźcie http://podtpolami.eu Takie miejsca są szansą, aby starsze osoby mogły przede wszystkim spędzić miło czas. Mają tam zapewnioną fachową opiekę personelu, który ma również uprawnienia do podawania leków przepisanych przez lekarza. To naprawdę bardzo dobre miejsce.
Awatar użytkownika
doria32
Posty: 197
Rejestracja: 20 mar 2019, 11:41

Re: Emerytura

Post autor: doria32 »

Każdy z nas może podwyższyć swoją emeryturę, bo powstał taki program jak Pracownicze Plany Kapitałowe. Takie rozwiązanie zapewnia dodatkowe pieniądze na okres, gdy już nie będziemy pracować. Pieniądze nigdy nie przepadną, nawet jeśli zmieniamy pracę, a dodatkowo nasza rodzina może odziedziczyć po nas kapitał. Więcej informacji jest tutaj https://www.fox360.net/pl/firma/pracown ... dziec.html .
TroszkęNowy

Re: Emerytura

Post autor: TroszkęNowy »

Masz rację, chyba każdy marzy o spokojnej emeryturze. I oby każdemu była taka dana. Jednak w dużej mierze jest to zależne od tego, czy zgromadzimy odpowiednie oszczędności, a o tym lepiej myśleć teraz. Dzięki temu można odkładać niewielkie sumy. Albo skorzystać z takiej oferty, jaką proponuje Prudential – ubezpieczenie emerytalne prywatne staje się ostatnio bardzo popularne.

okna abakus opinie
żelka

Re: Emerytura

Post autor: żelka »

Rzeczywiście, ja zaczełam myśleć o emeryturze kiedy zrobiło się głośno o PPK, trochę poczytałam na ten temat bo nie byłam pewna czy to się opłaca ale okazuje się że tak. Tu https://www.wykop.pl/wpis/54377527/czes ... m-podsumo/ nawet ktoś to dokładnie podsumował
Łosow66

Re: Emerytura

Post autor: Łosow66 »

Bardzooo dużo informacji na temat wieku emerytalnego, emerytury, osób starszych i ich zdrowia, oraz jak zadbać o kondycję w tym wieku znajdziecie moi drodzy na tej stronie https://zycieseniora.com . Także odszukacie info, jak to wygląda wszystko z założeniem legitymacji emeryta, a tym samym co z emeryturą dla każdego :)
Awatar użytkownika
momin44
Posty: 426
Rejestracja: 22 mar 2019, 19:05

Re: Emerytura

Post autor: momin44 »

W pewnym wieku, szczególnie tym starszym, wiele osób zmaga się z różnymi problemami zdrowotnymi, które w znacznym stopniu mogą utrudnić normalne funkcjonowanie. Warto zatem stawiać na pomoc w takich przypadkach i wiedzieć co i jak. Polecam zatem pomyśleć o tym wcześnie i gdy np. potrzebny jest aparat słuchowy skorzystać z najlepszej oferty dostępnej na rynku.
Awatar użytkownika
Migotka
Posty: 477
Rejestracja: 08 maja 2019, 19:36

Re: Emerytura

Post autor: Migotka »

A co robicie na emeryturze? Ja ostatnio trafiłam na fajny artykuł podpowiadający, czym się można wtedy zająć, na stronie internetowej https://porady.pila.pl. Tak więc jeśli Was to interesuje i znajdziecie chwilę wolnego czasu, to polecam się z tym zapoznać, może znajdziecie dla siebie jakąś inspirację ;)
jodła

Re: Emerytura

Post autor: jodła »

Na pewno nie chciałabym pracować na emeryturze, a sporo można zgromadzić w ppk jeśli chodzi o oszczędności. Ten kto pozostał w programie już zyskał sporo jak pokazuje ta https://subiektywnieofinansach.pl/wypis ... -poczekal/ publikacja a to dopiero rok z programem
Kryś-ka

Re: Emerytura

Post autor: Kryś-ka »

Jestem emerytką od 3 lat i chciałabym trosze dorabiać ze względów finansowych, znalazłam artykuł https://lexsecure.pl/wniosek-o-emerytur ... s-pandemii, że można składać jakieś wnioski, ale nie do końca rozumiem, o co chodzi. Może macie jakąś wiedze i mi wytłumaczycie. A odnośnie do dorobku, to czy jako emerytka mam możliwość dorobienia. Jeśli tak to na jakim etacie i czy mam jakieś ograniczenia zarobku? Znalazłam parce jako sprzątaczka biur i z chęcią bym skorzystała.
ODPOWIEDZ