Lokata czy fundusz?

Różności. Wątek nie tylko o perfumach.
Awatar użytkownika
mamapiotra
Posty: 43
Rejestracja: 02 gru 2019, 8:00

Lokata czy fundusz?

Post autor: mamapiotra »

Większość z nas zna lokatę jako sposób na oszczędzanie.Spójrzmy jednak na lokatę z punktu widzenia inflacji - inflacja jest większa niż oprocentowanie jakie oferują nam banki na lokatach bankowych. Trzeba więc szukać innych alternatywnych rozwiązań by zabezpieczyć swoje oszczędności. W internecie znajdziesz poradnik inwestora giełdowego ,gdzie dowiesz się o podstawach inwestowania na giełdzie a jeśli się nie znasz na tym i wolisz skorzystać z usług fachowców - zgłoś się do doradcy inwestycyjnego - tam otrzymasz fachową wiedzę. pzdr
iść

Re: Lokata czy fundusz?

Post autor: iść »

mamapiotra pisze: ↑19 lut 2020, 8:30 Większość z nas zna lokatę jako sposób na oszczędzanie.Spójrzmy jednak na lokatę z punktu widzenia inflacji - inflacja jest większa niż oprocentowanie jakie oferują nam banki na lokatach bankowych. Trzeba więc szukać innych alternatywnych rozwiązań by zabezpieczyć swoje oszczędności. (...)
Zgadzam się z takim podejściem w stu procentach. Po co oszczędzać jeśli na tym tracę ? Zatem w co najlepiej inwestować ? Moim zdaniem jest wiele instrumentów bezpiecznych , na których zarobisz więcej niż na lokacie, ale o tym najlepiej porozmawiać z fachowcem w tej dziedzinie.
Awatar użytkownika
paniola
Posty: 86
Rejestracja: 12 mar 2019, 11:37

Re: Lokata czy fundusz?

Post autor: paniola »

Wielu z nas zastanawia się gdzie odkładać pieniądze https://generali-investments.pl/content ... nwestowac- Ale czy warto oszczędzać? Mysle, ze tutaj nie ma wątpliwości, zawsze trzeba mieć jakieś zaplecze finansowe. Inwestowanie wiąże się z długim czasem, dlatego w takich sytuacjach nie warto korzystać z naszych oszczędnosci.

asg sklep
Awatar użytkownika
lannister
Posty: 130
Rejestracja: 06 lut 2020, 11:41

Re: Lokata czy fundusz?

Post autor: lannister »

usiądźcie na systemie XTB, tam macie wszystkie istotne narzędzia, więc coś z tego wyciągniecie, ale jak wiele, to ciężko powiedzieć. W systemie xTB naprawde idzie troche z tego wyciągnąc, na surowcach czy krypto.
Wątły

Re: Lokata czy fundusz?

Post autor: Wątły »

Szukając sposobu na oszczędzanie warto sobie poszperać w internecie, można znaleźć tam jakiś sposób na oszczędzanie, na który sami nie wpadliśmy https://inwestowanie.net.pl/oszczedzani ... -pieniadze. Przy decyzjach dotyczących finansów dobrze jest sprawę przemyśleć i rozeznać się https://inwestowanie.net.pl, żeby wybrać coś, co jest faktycznie dla nas korzystne.
MarÓ

Re: Lokata czy fundusz?

Post autor: MarÓ »

Ja wybrałem jeszcze inaczej bo polisolokate i nie zdecydował bym się na nią ponownie. Kiedy chciałem wypłacić środki z polisolokaty PZU ubezpieczyciel zajął mi je więc musiałem wynająć dobrą kancelarie. Dużo osób godzi się z decyzją ubezpieczalni co jest błędem i trzeba walczyć o swoje. Z perspektywy czasu widzę że zwykła lokata to nie jest zła opcja.
Awatar użytkownika
bordek
Posty: 73
Rejestracja: 28 mar 2019, 11:59

Re: Lokata czy fundusz?

Post autor: bordek »

Na oszczędzaniu to też trzeba się trochę znać. Bo to, że warto to nie mam żadnych wątpliwości. Zwłaszcza pod kątem przyszłej emerytury, jeśli chcemy w miarę godnie żyć. Z pewnością szansą jest sukcesywnie wdrażany program ppk. Sama na początku nie miałam pewności czy zostać czy nie, ale to co się odłożyło mówi samo za siebie. Z resztą tu macie też rzetelne podsumowanie https://www.wykop.pl/wpis/54377527/czes ... m-podsumo/ , warto się zapoznać.
Ignaśte

Re: Lokata czy fundusz?

Post autor: Ignaśte »

Zależy czego oczekujesz. Polecam inwestowanie, ale jeśli chcesz zwyczajnie odłożyć pieniądze do koperty żeby leżały - to o wiele lepiej trzymać je koncie oszczędnościowym. Tak, oprocentowanie jest śmieszne, ale naprawdę lepiej dostać 20zł miesięcznie niż nic. Skoro pieniądze i tak leżą.

Zerknij sobie na ranking kont oszczędnościowych na stronie. Może dzieki temu wybierzesz dla siebie najlepszą opcję na oszczędzanie.
CieślikF

Re: Lokata czy fundusz?

Post autor: CieślikF »

Zgadzam się z przedmówcami - oszczędzanie na lokatach to strata czasu i pieniędzy. Musimy zatem znaleźć inny sposób by pomnażać nasze pieniądze ale w sposób bezpieczny. Czy są takie możliwości ? Myślę ,że tak ,trzeba tylko poszukać odpowiedniego dla siebie instrumentu finansowego. Czy słyszeliście o czymś takim jak fundusze absolutnego zwrotu ? Jeśli nie to warto zapoznać się z tematem, być może właśnie to twoja droga inwestowania ?
rosołowa

Re: Lokata czy fundusz?

Post autor: rosołowa »

Rzeczywiście, jak chcesz myśleć o emeryturze to trzeba wziąć takie rzeczy pod uwagę i ja też o tym myślałam ale kiedy zrobiło się głośno o PPK, trochę poczytałam na ten temat bo nie byłam pewna czy to się opłaca ale okazuje się że tak. Tu https://www.wykop.pl/wpis/54377527/czes ... m-podsumo/ nawet ktoś to dokładnie podsumował
Awatar użytkownika
ewelina3892
Posty: 185
Rejestracja: 14 mar 2019, 12:32

Re: Lokata czy fundusz?

Post autor: ewelina3892 »

Moim zdaniem fundusze inwestycyjne to najlepszy wybór. Uważam tak tym bardziej po znalezieniu oferty dostępnej na stronie: https://ipopema.pl/fundusze-inwestycyjne,p5 . Jest to oferta od dobrej, doświadczonej firmy, któej można całkowicie zaufać, więc warto zdecydować się na ich usługi.
ODPOWIEDZ