Porcelana do domu

Różności. Wątek nie tylko o perfumach.
Awatar użytkownika
elwira
Posty: 93
Rejestracja: 05 sty 2019, 18:00

Porcelana do domu

Post autor: elwira »

Jakiej porcelany używacie w Waszych domach? Czy macie zestawy "dzienne" i świąteczne"? Ja uwielbiam polską porcelanę i poluje na jakiś elegancki i nowoczesny komplet kawowy i obiadowy. Mam jeden zestaw, ale w święta to za mało, czasem to mam więcej gości. Czy używacie na co dzień porcelany do kawy czy obiadu ? Ja tak, nawet jak ktoś do mnie przyjdzie. A jak jest u Was, macie porcelanę w domu ?
Awatar użytkownika
SamSobieP
Posty: 5
Rejestracja: 08 maja 2019, 14:16

Re: Porcelana do domu

Post autor: SamSobieP »

Jest to obcy mi temat. Może czegoś ciekawego się tutaj dowiem.
Jednak w życiu zwykle tak się zdarza, że kto spodziewa się nieoczekiwanego, ten dobrze na tym wychodzi.
Awatar użytkownika
mikita
Posty: 26
Rejestracja: 13 sty 2019, 10:57

Re: Porcelana do domu

Post autor: mikita »

Tradycyjny polski dom zawsze był pełen skarbów i pamiątek, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Najcenniejszym wśród nich była porcelana. Wykładana na stół z wielkim szacunkiem, była świadkiem najważniejszych wydarzeń w życiu rodziny.Tak też stało się i u mnie ja otrzymałam porcelanę od babci i mamy, na prawdę świetny zestaw, który mogę używać codziennie, nie tylko od święta, i uważam że na co dzień też warto ją mieć.
Awatar użytkownika
ciastek
Posty: 74
Rejestracja: 16 maja 2019, 9:33

Re: Porcelana do domu

Post autor: ciastek »

Ja w domu właśnie zaczęłam przygodę z zastawą stołową. Robiąc porządki w piwnicy znalazłam taki jeden zestaw po prababci. Niestety część się potłukła ( i tak dobrze że coś ocalało) i chciałabym dokupić brakujące elementy zastawy, tylko nie wiem czy tego typu jeszcze gdzieś znajdę. Jest ona cała biała z obramówką złotą na górze i na środku talerzy. Wiecie może gdzie mogę taką znaleźć?? Oczywiście za w miarę rozsądną cenę, bym czasem nie zbankrutowała
Awatar użytkownika
Lodzia
Posty: 76
Rejestracja: 13 sty 2019, 15:05

Re: Porcelana do domu

Post autor: Lodzia »

Zerknijcie na zestawy z tego sklepu https://urodastolu.pl/ . Przymierzam się do kupienia tu porcelany i właściwie mam problem z wyborem. Z jednej strony wolałabym tą polską pięknie, ręcznie malowaną, a z drugiej ta europejska troszkę inna także mi się podoba. Niedługo moi rodzice obchodzą jubileusz i muszę jak najszybciej jeden z zestawów na 12 osób zamówić. Będzie sporo gości. Mam nadzieję, że komplet, który wybiorę, przetrwa tą huczną uroczystość :)
ODPOWIEDZ